0212 553 54 55
info@montajburada.com
Merter, Güngören/İSTANBUL

Yapısal Kablolama ve Standartları

Yapısal Kablolama Sistemi, uzun vadeli ihtiyaçlar gözetilerek oluşturulan ve gerektiğinde bazı küçük değişiklere de izin veren, tüm sistemin yükünü rahatlıkla taşıyabilen altyapı sistemidir. Kullanılan sistemlere bakmaksızın tüm sistemleri destekleyen kablolama altyapısıdır.

Yapısal kablolama günümüz dünyasında binalar için hem inşaat aşamasında hem de inşaat çalışması bitmiş yapılar için olmazsa olmaz hale gelmiştir. Bilgisayar, telefon, internet, yangın, alarm, güvenlik, akıllı bina otomasyon, v.b. gibi sistemler için gelişmeye ve entegrasyona açık bir sistemdir.

Kablolar, data prizi, data plug, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlar ile oluşturulan altyapı, sağlıklı bir network, telefon, haberleşme ve güvenlik sisteminin temel unsurunu oluşturmaktadır. Kurulan bu altyapı, çok uzun yıllar şirket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Binalar için yapısal kablolama ilk maliyet açısından ve sonrasında genişleme ve entegrasyon özellikleriyle kullanım alanlarıyla maliyetlerin önüne geçmiştir. Bina ve yapıların uzun dönem dekorasyon ve tamirat giderlerini en aza indirmek için iyi bir kablolama sistemi şarttır. Yapısal kabloalama sistemlerinde farklı tip sistemler kullanılabilir. Bu sistemler ilerki dönemlerde gelişmeye ve arttırılabilir özellikte olmalı ve bu şekilde planlanmalıdır. Yapısal kablolama sistemleri kablo kanalları, şaft sistemi tava ve galerilerden faydalanarak bina içi ve dışı bağlantılar sağlamaktadır.